Víkendovka Valtice

První společná víkendovka se konala na konci září ve Valticích. Sobotní den patřil pěti přednáškám a jeho závěr pak společnému posezení ve Valtickém Podzemí. V neděli se týmy sešly u LDN Valtice, kde proběhla společná praxe a po ní jsme se vydaly společně na procházku náměstím zakončenou sladkou tečkou v kavárně. Procházka i posezení byly příležitostí mluvit o canisterapii s řadou návštěvníků Valtic....naše skupina nezůstala bez povšimnutí.

Témata přednášek: Canisterapie z pohledu poskytovatele sociálních služeb (Bc. Jarmila Pěčková), Základy canisterapie (Mgr. Jitka Šabatová), Canisterapie a speciální pedagogika (Mgr. Jana Trefilíková), Veterinární aspekty péče o canisterapeutického psa (MVDr. Lenka Pokorná), Canisterapie u seniorů (ing. Renata Hasilová)

Akce se uskutečníla díky podpoře nadačního fondu AVAST, ve spolupráci s Nemocnicí Valtice, Valtickám Podzemím, FK Valtice.